Kontakta Labanskolans Korttidshem

Geres Väg 16, 754 40 Uppsala

Tel: 018-32 25 09

Mail: info@labankorttids.se

Personal Korttidshem

Andrea Bosatta

Annelie Klang

nattpersonal annelie@labankorttids.se
Tel: 018-32 25 09

Fredrik Wiklund

Malin Lehne

boendestödjare
malin@labankorttids.se
Tele:018-32 25 09

Pernilla Alenbring

nattpersonal pernilla@labankorttids.se
Tel: 018-32 25 09

Therese Widing

Katrin Gustavsson

boendestödjare
katrin@labankorttids.se
Tele: 018-32 25 09

Karin Eriksson

nattpersonal karin@labankorttids.se
Tel : 018-32 25 09

Susanne Ståhl

boendestödjare susanne@labankorttids.se
Tel: 018-32 25 09

Tarek Ouachem

Rasmus Sörengård

Boendestödjare

rasmus@labankorttids.se 

Tel: 018- 32 25 09

Kontaktformulär

Nyheter

Julavslutning 21 dec 2022

Labanskolan har sin julavslutning kl.9.30-11.00 den ...
Läs mer

Julshow!

Åter på Labanskolans scen! En förtrollande ...
Läs mer

Aprendere Skolor förvärvar Labanskolan från 1 november 2022

Aprendere skolor bedriver verksamhet inom grundskola, ...
Läs mer

skolskjuts & färdtjänst

Stadsbyggnadsförvaltningen beklagar de problem som uppstått ...
Läs mer

Daglig Verksamhet

Om dagliga verksamheten Hösten 2005 startades ...
Läs mer